Ev dekorasyonu yaparken öncelikle tarzınızı ön plana çıkarmalısınız. Öncelikle zevkinize yönelik bir güven oluşturmalısınız. Evinizin her noktası size aittir ve istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz. Ev dekorasyonunda son yıllarda çok tercih edilmeye başlanan minimal tarz oldukça ilgi görmektedir. Yani evinizi en az aksesuarla en dikkagt çekici hale getirebilirsiniz. Örneğin modern salonunuzda kullanacağınız küçük fakat dikkat çeken bir obje ile minimal tazr yaratabilirsiniz. Her ikisi bi arada çelişmeden harika bir uyum yakalayacaktır. Salonunuzda gereksiz ve göz yoran fazla aksesuarlardan uzak durabilirsiniz. Minimal taraz da çok fazla baskın olmayan renk seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Minimal tarz Ülkemizde yeni oturmaya başlayan ve kalabalık aksesuarlardan hoşlanmayanlar için doğru bir tercih olacaktır. Minimal tarz huzur verici bir kaç obje ile salonunuzu kendi iç dünyanıza uygun hale getirebilirsiniz.


 Burada koyu ve baskın renklerin çok fazla önemi yoktur. Minimal tarz yoğun ve karmaşıklıktan uzaktır. Salonunuzun her zaman için derli toplu olmasını sağlayan bir tarzdır. Minimal tarz tercih eden bayanların herhangi bir dokuya veya objeye vurgu yaptığını görebiliriz. Objelerde renk seçimi açık ve pastel olsa da mutlaka karakteristik bir dokunuşu olacaktır. Minimalist salonlar gereksiz olan hrşeyden arınmış, sade ve modrn döşenmiş salonun keyfini çıkarmak isteyen herkesin uygulayabileceği dekorasyondur. Burada en önemli noktalardan biri de ışık kaynaklarını en doğu şekilde kullanmaktır. Minimal salonda ışık kaynaklarınızı en sade ve yalın şekilde seçmeye özen göstermelisiniz